start » Albatrossen, Fullriggaren, Havsörnen, Invictus, Kårinformation, ledarinformation, Rovfåglarna, Sanct Botvids scoutkår

Lägerbrev 2

Publicerad: juli 10, 2018

Hej!

Detta är det andra och sista av två lägerbrev som vi skickar ut inför sommarens läger. Lägerbreven innehåller bra information inför lägret och vad som kan vara bra att tänka på. Dela gärna informationen i lägerbreven vidare till de som kan det kan beröras, inte minst den scout som har anmälts!

Se brevet genom att klicka här: LÄGERBREV 2 KOPPARBO. Brevet har också mailats ut till de som har anmält sig till lägret.
Vid frågor går det alldels utmärkt att skicka dem per e-post till lager@stbscout.se.
Hälsningar
Sanct Botvids lägergrupp
Aktuell deltagarlista uppdaterad 2018-07-17
Antal Förnamn Efternamn
Albatrossen (upptäckare, möten på måndagar)
1 Devin Forsman
2 Elin Eckerud
3 Ella Matthews
4 Filip Deckeman
5 Jenny Storgård
6 Lovisa Widlert
7 Lukas Nyberg
8 Marlene Alexandersson
9 Sanna Bergström
10 William Svahn
   
Fullriggaren (äventyrare, möten onsdagar)
1 Alice Ohlsson Parcharidou
2 Carl Nordholm
3 David Storgård
4 Ebba Tellström
5 Elias Mattisson
6 Elin Fredholm
7 Ella Åhman
8 Felix Lennartsson
9 Henrik Hugner
10 Hugo Backlund
11 Karolina Granholm
12 Majken Fors
13 Marcus Lengquist
14 Moa Wahlin
15 Per-Henrik Holmqvist
16 Rebecka Richardsson
17 Sebastian Larsson
18 Viktor Elmberg
19 Vilma Elmberg
20 Åsa Ax
   
Havsörnen (upptäckare, möten torsdagar)
1 Astrin Mäkinen
2 Bilky Hermansson
3 Björn Andersson
4 David Schill
5 Erica Persson
6 Felix Mattisdon
7 Frida Sundin
8 Hilda Nilsson
9 Isabella Larsson
10 Ismo Kotilainen
11 Linus Agerblad
12 Rickard Schill
13 Theo Johansson
   
Invictus (utmanare, möten tisdagar)
1 Alexander Hollmark
2 Alfred Berglund
3 Alma Brandefelt
4 Arvid Astner
5 Ellinor Richardsson
6 Erik Bengtsson
7 Fredrika Lundgren
8 Johanna Granholm
9 Ludvig Jöcker
10 Maria Sjöberg
11 Märta Wahlin
12 Oscar Storgård
13 Samuel Svensson
14 Sara Nordholm
15 Sofie Alexandersson
16 William Andersson
   
Rovfåglarna (äventyrare, möten onsdagar)
1 Alice Lindblad
2 Andreas Ekberg
3 Anna Sjöberg
4 Dag Magnusson
5 Elsa Fischer
6 Hampus Backlund
7 Hugo Holmqvist
8 Hugo Lövenblad
9 Jonathan Kaalen
10 Malin Heimvik
11 Melker Lindblom
12 Moa Holmgren
13 Olivia Faskunger
14 Sofia Mattisson
   
Övrig ledare (ej aktiv på någon avdelning )
1 Birger Bruce
2 Bosse Sjöberg
3 Carl Alexandersson
4 Erik Ahlroth
5 Hanna Pennanen
6 Ida Kotilainen
7 Isak Lindahl
8 Jenny Eckerud
9 Julia Nordholm
10 Magnus Heimvik